Światłowody – sprzęt , osprzęt, narzędzia

Opis:

  1. Spawarki światłowodowe
  2. Zestawy do zarabiania złącz
  3. Tester światłowodów
  4. Mierniki mocy optycznej
  5. Stripper_y , nożyce

 

 

  • 1.Spawarka światłowodowa AI-8 dzięki szybkiemu przetwarzaniu obrazu oraz zaawansowanemu procesowi centrowania do rdzenia pozwala na automatyczne wykonanie spawu o doskonałych parametrach w czasie mniejszym niż 10 sekund.Uwaga! Domyślnie urządzenie skonfigurowane jest w trybie automatycznym. W zdecydowanej większości sytuacji jakiekolwiek korekty domyślnych ustawień nie są wymagane. Nie jest również wymagana kalibracja – należy ją wykonać dopiero w razie problemów z uzyskaniem poprawnego spawu. Dostępna w sklepie Google Play oraz AppStore aplikacja wymagana jest na przykład w przypadku chęci zmiany domyślnego programu spawania lub kalibracji ze względu na skrajnie zmieniające się warunki środowiskowe.Zmiana parametrów i konfiguracja spawarki odbywa się wyłącznie poprzez interfejs Bluetooth za pomocą dedykowanych aplikacji na Android / IPhone.
  • 2.Zestaw SPZS-680 jest kompletnym rozwiązaniem pozwalającym przygotować praktycznie każdy, powszechnie stosowany typ włókna światłowodowego do wykonania spawu zarówno mechanicznego, jak i klasycznego. Ponadto w zestawie znajdują się miernik mocy optycznej oraz wizualny lokalizator uszkodzeń, które pozwalają zlokalizować miejsce uszkodzenia światłowodu, jak i określić jakość wykonanego spawu.
  • 3.Laserowy tester światłowodów BML-205-10 służy do optycznej lokalizacji uszkodzeń włókien światłowodowych (Visual Fault Locator – VFL) i pozwala szybko oraz dokładnie zlokalizować miejsce przerwania, bądź złamania światłowodu. Urządzenie generuje światło widzialne o długości fali 650nm. Zastosowany laser o mocy 10 mW pozwala sprawdzić odcinek światłowodu o maksymalnej długości 10 km. Ponadto urządzenie ma możliwość pracy zarówno w trybie ciągłym (CW), jak i pulsacyjnym (GLINT). Dobór parametrów technicznych urządzenia w połączeniu z niewielkimi gabarytami sprawiają, że lokalizator optyczny BML-205-10 jest doskonałym wyborem dla każdego instalatora systemów światłowodowych. Uniwersalne złącze umożliwia podłączenie wszystkich złączy optycznych standardu 2.5 mm, np. SC/FC/ST.
  • 4.Narzędzie o dużej trwałości, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Automatyczna kalibracja po włączeniu. Szeroki zakres pomiarowy. Duża dokładność pomiaru. Małe gabaryty. W komplecie znajduje się praktyczne etui. Długość fali optycznej 850 nm / 1300 nm / 1310 nm / 1490 nm / 1550 nm / 1625 nm.  Zakres pomiaru mocy 6  … -70 dBm. Dokładność pomiaru 0.01 dBm.
  • 5.Ściąganie powłoki akrylowej z włókien o średnicy 250µm do średnicy 125µm,  ściąganie płaszcza z włókien o średnicy 900µm do średnicy 250µm, przycinanie powłoki kabli patchcordowych o średnicy 2 lub 3 mm