Pilot bez obudowy – Elmes 2 kanałowy MTX

Opis:

  MTX to miniaturowy, dwukanałowy nadajnik radiowy na pasmo 433,92MHz, który współpracuje ze wszystkimi odbiornikami Elmes Elektronik, ( wyjątek RP501HRhet). Jego zasięg działania w otwartej przestrzeni wynosi maksymalnie 100 metrów. Działanie nadajnika jest podobne do pilota Elmes DWB100H. Różnica polega na zastosowaniu wyprowadzeń przewodowych zamiast przycisków-włączników. Wyzwolenie transmisji w jednym z kanałów następuje po zwarciu odpowiedniej pary przewodów. Dla zapewnienia niezawodności działania przy bardzo krótkim pobudzeniu, transmisja jest przedłużana o 1 sekundę.

Nadajnik zasilany jest z alkalicznej baterii 9V, lecz może być również zasilany napięciem stałym 12V. Oferowany jest w postaci płytki drukowanej z wyprowadzonymi przewodami sterującymi o długości 200mm i  klipsem dla baterii 9V. Niewielkie rozmiary nadajnika oraz stopka instalacyjna umożliwiają szybką i prostą instalację, na przykład pod podwójnym wyłącznikiem dzwonkowym, w elektrycznej, podtynkowej puszce instalacyjnej. W takim zastosowaniu nadajnik umożliwia bezprzewodowe sterowanie np. roletami lub bramą na odległość 10-15 metrów przy współpracy ze sterownikami serii ST… produkcji Elmes Elektronik. Nadajnik można też stosować w dowolnej innej aplikacji zdalnego sterowania.

  •  współpracuje z dowolnym odbiornikiem Elmes 433,92MHz,
  • zasięg do 100m w terenie otwartym,
  • przewodowe wejścia wyzwalające transmisję,
  • małe gabaryty urządzenia.

Przewód czarny to masa

czerwony 1 kanał – zwierany do masy nadaje

niebieski 2 kanał – zwierany do masy nadaje

 

Uwaga !!!

Nie można wykonywać sterowania bez użycia przekaźników bezpośrednio podpinając wejścia czerwony – niebieski do czarnego z wyjść centrali / com – out /.  Grozi to uszkodzeniem nadajnika. Do właściwego działania potrzebna jest pełna masa z przekaźnika.