Odbiornik – Sterownik lamp

Opis:

Sterownik przeznaczony jest do zdalnego załączania jednego lub dwóch urządzeń zasilanych z sieci 230VAC, np. lamp. Dzięki miniaturowej obudowie, sterownik można instalować w puszce instalacyjnej podtynkowej o głębokości 60mm, pod pojedynczym lub podwójnym monostabilnym wyłącznikiem ściennym (tzw. dzwonkowym). Większe puszki instalacyjne dostępne są np. w firmie Simet.

Nową funkcją, wprowadzoną w grudniu 2012 (od ver. 1.01), jest pamięć stanu wyjść. Jeśli w sterowniku wyjście ustawiono na pracę bistabilną (nie wyłącza się automatycznie po czasie, a tylko po nacisnięciu przycisku), to po przerwie w zasilaniu sterownik przywróci stan tego wyjścia sprzed wyłączenia prądu. Innymi słowy, jeśli lampa świeciła się i wyłączono prąd, to po jego powrocie ponownie się zapali.

Sterownik wykonywany jest w 3 różnych wersjach, które różnią się sposobem działania:

STM-2K  (wersja standardowa) – kolejne naciśnięcia jednego z przycisków pilota (lub wyłącznika ściennego)  na przemian włączają i wyłączają odpowiadające mu wyjście sterownika. Dodatkowo, wyjście może wyłączyć się autmatycznie po zaprogramowanym czasie.

STM-2K ver 2 – inny przycisk pilota załącza wyjście sterownika, a inny – wyłącza. Ta wersja, w przeciwieństwie do wersji standardowej STM-2K, prawidłowo współpracuje z programami zegarowymi pilota STX.

STM-2K ver 4 – przycisk pilota załącza wyjście, ktore wyłączy się samo po zaprogramowanym czasie. Kolejne nacisnięcie przycisku w czasie, gdy wyjście jest załączone, przedłuża tylko czas załączenia. Rozwiązanie stosowane np.: do zdalnego sterowania pompą c.w.